tek sezonluk en iyi diziler ilk tanışma şiiri ukrayna arkadaşlık siteleri ücretsiz erkek arkadaş siteleri bir malın çabuk satılması için hangi dua okunmalı ücretsiz arkadaşlık siteleri izmir universite arkadaslik arap arkadaşlık islami arkadaşlık sitesi facebook postasız arkadaşlık almanca tanışma çalışma kağıdı evlilik öncesi tanışma süresi rusya ücretsiz arkadaşlık siteleri ş.urfa arkadaşlık sitesi ispanyolca tanışma kızla face arkadaşlık flört club siófok programok flört suzan yüzünden sözleri arkadaş olma flort grup uyeleri lisede flört iş tanışma maili flört rusca ücretsiz bayan ev arkadaşı arayanlar flort aska dair tanışmak isteyen ücretsiz erkek arkadaş arıyorum kızla tanışma selamlaşma tanışma ve kendini tanıtma flört grubu atam sen rahat uyu why gay tuttoannunci benahadux citas online

Van’da ‘Akademik Girişimcilik’ semineri düzenlendi

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ile Van Teknokent işbirliğinde “Akademik Girişimcilik” semineri düzenlendi.

Van Teknokent’ten yapılan açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle online gerçekleştirilen seminerde, akademisyenler için şirketleşme, teknoloji tabanlı girişimcilik, diş hekimleri özelinde akademik şirketleşme, akademisyen gözüyle bakış konuları ele alındı.

YYÜ Rektör Yardımcısı ve Van Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Murat Kayri, yaptığı açıklamada, bilgi tabanlı ekonomiye geçiş yapan ülkelerde en önemli üretim kaynağının üniversiteler olduğunu söyledi.

YYÜ’nün stratejik planlarında Ar-Ge vizyonu ile ön plana çıktığını belirten Kayri, şunları kaydetti:

“YYÜ, araştırma süreçlerine yönelik yaptığı çalışmalarına kararlılıkla devam etmektedir. Güçlü kadromuz ve güçlü alt yapımızla başarılarımızı artırarak devam ettireceğimiz. Üniversitemiz köklü bir üniversite ve iyi bir eğitim kurumu olmanın ötesinde üçüncü nesil bir araştırma üniversitesi olma vizyonuna sahip girişimci ve yenilikçi bir üniversitedir. Akademisyenlerimizin ürettikleri bilginin toplum yararına ekonomik faydaya dönüşmeleri gerekmektedir. Bunun yollarından biri de akademisyen şirketleridir. Akademik girişimcilik üniversitemizin öncelikli olarak ele aldığı konulardan biridir. Diş Hekimliği Fakülteleri hem teorik bilginin hem de pratik uygulamaların bir arada gerçekleştirildiği önemli eğitim ve araştırma kurumlarıdır. Akademisyenlerimizin bilimsel çalışmalar neticesinde elde ettikleri neticeleri teknokentimizde ticarileştirmeleri mümkündür. Bunun için üniversite yönetimi olarak her türlü desteği sağlamaya hazırız.”

Toplantıya, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Oto, Van Teknokent Genel Müdürü Bilgin Yazlık ve Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Emin Demirbaş katıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Emre Ilıkan

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz