tek sezonluk en iyi diziler ilk tanışma şiiri ukrayna arkadaşlık siteleri ücretsiz erkek arkadaş siteleri bir malın çabuk satılması için hangi dua okunmalı ücretsiz arkadaşlık siteleri izmir universite arkadaslik arap arkadaşlık islami arkadaşlık sitesi facebook postasız arkadaşlık almanca tanışma çalışma kağıdı evlilik öncesi tanışma süresi rusya ücretsiz arkadaşlık siteleri ş.urfa arkadaşlık sitesi ispanyolca tanışma kızla face arkadaşlık flört club siófok programok flört suzan yüzünden sözleri arkadaş olma flort grup uyeleri lisede flört iş tanışma maili flört rusca ücretsiz bayan ev arkadaşı arayanlar flort aska dair tanışmak isteyen ücretsiz erkek arkadaş arıyorum kızla tanışma selamlaşma tanışma ve kendini tanıtma flört grubu atam sen rahat uyu why gay tuttoannunci benahadux citas online

LGS’de yabancı dil puanları yeniden hesaplandı!

Bu durum İngilizce’den sınava giren bir öğrencinin puanı ile aynı netlere sahip Fransızca’dan sınava giren bir öğrencinin puanı arasında en az 6-7 puanlık bir farka neden olurken, Almanca’dan sınava giren bir öğrenciyle arasında en az 8.5 puanlık bir farka neden oldu, çünkü Almanca ortalamaları Fransızca ortalamalarından daha yüksek çıktı.

Bu yanlış ve hatalı hesaplama öğrencilerin yüzdelik dilimlerini, sıralamalarını ve tabi ki girecekleri okulları etkiliyordu.

Bin 500 nitelikli okula, yaklaşık 128 bin öğrencinin alınacağı bir sistemde, tek bir öğrencinin sınav sonucu dahi çok önemli!

MEB, 5 Temmuz Perşembe akşamı saat 21.00 sularında yeni puan hesaplamasını sessiz sedasız e-okul sistemi üzerinden duyurdu. Hatayı bulan Pakkan Okulları Matematik Bölüm Başkanı A. Sevgül Toğaç Özer “Standart sapmanın ders bazlı hesaplanacak olması, matematik katsayılarının sabit olarak belirlenen 4 puandan kaç puana kadar çıktığını merak etmeme neden oldu. Bu sene matematik soruları zaman alıcı sorulardı, genel olarak öğrencilerin yetiştirmekte zorlandığını biliyorduk. Ortalama çok düşük olacaktı ve katsayı çok artacaktı. Dolayısıyla ben de elime geçen sınav karnelerinde matematik katsayısını hesapladım. Aynı merak fen ve diğer branşların katsayılarını da hesaplamama neden oldu. Puanlamayı kılavuz yayınlandığında ayrıntılı olarak incelediğim için, hesapların nasıl yapıldığını biliyordum. İngilizce’den sınava giren öğrenciler için yaklaşık olarak 0,005 oranlarında sapmayla tutan hesaplamalarım Almanca ve Fransızcadan sınava giren öğrenciler için tutmuyordu, çünkü o derslerin ortalamaları farklı hesaplanmış bu da bütün derslere yansımıştı. Bu bir haksızlığa neden oluyordu ve bunun bir şekilde duyurulması gerekiyordu” diyor.

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz